Griķu Pamatskola ir vietējā skola, kas sagatavo studentus darba pasaulei. Bet dažreiz studenti nav pilnībā informēti par darba tiesībām un to, ko gaidīt. Sākot strādāt pirmo reizi, ir svarīgi, lai viņi zinātu savas tiesības. Viena no tiesībām, kas ir būtiska jebkurā darba vietā, ir darba pārtraukumi. Tāpēc dažas likumu normas, piemēram, šī par Džordžijas likumu par pārtraukumiem darbā, ir svarīgas. Izglītības darbinieku un kopienas uzdevums ir palīdzēt studentiem zināt savas darba tiesības.
Visiem strādniekiem Amerikas Savienotajās Valstīs pienākas pārtraukumi darbā. Strādāt ir grūti, un nav taisnīgi lūgt kādam būt produktīvam katru stundu, kad viņi ir nomodā. Sakarā ar mūsdienu likumiem, darbiniekiem ir tiesības uz pārtraukumiem, kamēr viņi ir darbā, lai gan darba devēji ne vienmēr izvēlas tos piedāvāt. Pārtraukumi var atšķirties atkarībā no tā, kur kāds strādā.
Ir specifiski likumi, kas nosaka, cik bieži darbiniekiem Džordžijā jāsaņem pārtraukums savās maiņās. Daļēja likumisko prasību pārskats štatā ir izklāstīts zemāk:
Lai šos likumus skatītu no cita skatpunkta, Latvijā nav citu likumu, kas regulētu darba pārtraukumus. Papildus iepriekš minētajiem ierobežojumiem darba devēji var rīkoties kā vēlas attiecībā uz pārtraukumiem. Tomēr valdība nosaka prasības par to, cik ilgi darbinieki var strādāt katru dienu, kas var ierobežot to, cik bieži darba devējs var plānot darba maiņas.
Darba tiesību izpratne ir liela daļa no pieteikšanās darbam. Neatkarīgi no tā, vai uzņēmums piedāvā pārtraukumu, saskaņā ar šo likuma sadaļu, nosaka, vai uzņēmumam jāizmaksā darbiniekiem par šo pārtraukumu. Ja darbinieki saņem samaksu par savu pārtraukuma laiku, tad ir iespēja, ka darba devējs var izmantot darbinieku. Viņi var piedāvāt darbiniekam mazāku algu par viņu darbu un pēc tam ļaut viņiem atgūt šo naudu, piedāvājot apmaksātu brīvo laiku.
Pārtraukumi ir būtiski, lai saglabātu darbiniekus veselus un laimīgus. Kad kāds strādā ilgu laiku, viņu darba garīgās un fiziskās prasības var noslogot viņus. Darba pārtraukumi ļauj viņiem atgūt spēkus un atgriezties pie darba.
Studentiem, kas ir uz robežas, lai pievienotos darba tirgum, ir svarīgi saprast šos likumus. Pārtraukumu likumi ir tikai viena no daudzām lietām, ko jāzina par darbu. Bet ir lieliska ideja uzdot jautājumus par darba tiesībām.
Izglītības darbinieki var uzsvērt darba likumus stundās. Runājot par šiem likumiem ar studentiem, var palīdzēt viņiem saprast darba likumu nozīmi. Padarot šos vārdus “īstenus”, studenti saprot, kā ir strādāt. Reālajā pasaulē jaunie pieaugušie sāks strādāt nepilnu darba laiku un galu galā pāries uz pilna laika darbu. Izglītības darbinieki var palīdzēt sagatavot viņus viņu lomām kā vērtīgiem sabiedrības un darba tirgus locekļiem.
Parasti darba devēji mēdz ignorēt pārtraukumu likumus darba sanāksmēs. Daudzi darba devēji nevēlas tērēt savu laiku, uztraucoties par to, kur viņu darbinieki ir vai ko viņi dara. Tas noved pie “trūkstošo darbā” kultūras. Lai gan no darbiniekiem tiek sagaidīts, ka viņi ieradīsies laikā un aizies laikā, kad viņi ir darba laikā, viņi parasti tiek uzskatīti par to, ka veic savu darbu.
Pat ja darba devējs atgādina saviem darbiniekiem ņemt pārtraukumu, joprojām pastāv iespēja, ka darbinieki to neizmantos. Viņi var nolemt, ka labāk ir izlaist savu pārtraukuma laiku. Tomēr tas ir pret Džordžijas likumu par pārtraukumiem darbā.
Darbā un izglītībā vienmēr ir bijuši divi savstarpēji saistīti dzīves elementi. Kamēr tie mainās visā pasaulē, tāpat mainās arī likumi, kas tos regulē. Šis likums ir tikai viens piemērs tam, kā likumi attīstās.
Ir daudz gadījumu par darba pārtraukumu likumiem skolā. Pusdienas ir obligātas maltītes, kas ļauj studentiem paņemt pārtraukumu. Pusdienu laikā skolotājiem nav atļauts turēt studentus ilgstoši. Pusdienas ir obligātas un bieži tiek uzraudzītas no fakultātes, kas vēlas pārliecināties, ka studenti ir droši.
Pārtraukumu veidi, ko dod studentiem, var arī atšķirties. Piemēram, ja ir sniega diena un fakultāte nav klāt, tad studentiem tiek dots pārtraukums un viņi ir pilnīgi brīvi dienā. Tomēr, lai gan studenti nesaņem “atļauju” savam pārtraukumam, fakultātei joprojām jābūt skaidrai par to, ko gaidīt.
Kopumā studenti ne vienmēr ir informēti par savām tiesībām. Pat ja tas ir tikai viens piemērs, ir reizes, kad studentiem jāiemāca par savām tiesībām. Tas ir gan kopienas, gan studentu interesēs, lai izglītības darbinieki nojauktu sienas un padarītu mācīšanos vieglāku.
Kad studenti novērtē savas tiesības, viņi galu galā pieprasīs, lai tās tiktu ievērotas. Likumi var tikt izmantoti klasē, lai atbalstītu vērtīgas mācību brīžus. Studenti kādu dienu aizies un pievienosies darba tirgum. Viņiem jāzina, ko gaidīt.
Vairāk informācijas par darba tiesībām varat atrast ASV Darba departamentā.